Policja zaprasza na konsultacje. Stwórzmy Mapę Zagrożeń
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Turku zapraszają mieszkańców Turku i powiatu turkowskiego na konsultacje społeczne, dotyczące tworzenia mapy zagrożeń bezpieczeństwa. Spotkania odbędą się w dniach 12-23 lutego br. na terenie miasta oraz wszystkich gmin w powiecie. Mapa ma obrazować mieszkańcom informacje dotyczące zagrożeń i przestępczości występującej w ich najbliższym otoczeniu.
Do podstawowych potrzeb każdego mieszkańca należy poczucie bezpieczeństwa. Większość osób nie posiada szczegółowych informacji dotyczących skali i rodzaju przestępczości, czy też nie jest świadoma zagrożeń występujących w powiecie, mieście, gminie czy dzielnicy. Powszechnie więc bazuje się na własnych spostrzeżeniach, doświadczeniach, a także opiniach innych osób lub doniesieniach medialnych.
Już w najbliższym czasie powstanie „Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce”. Będzie to narzędzie, które pozwoli przedstawić mieszkańcom kraju, województwa, a przede wszystkim społeczności lokalnej w sposób rzetelny i czytelny:
– skalę i rodzaj zagrożeń już dostrzeżonych i zarejestrowanych przez służby współodpowiedzialne za bezpieczeństwo i porządek publiczny (na terenie powiatu, miasta, gminy czy dzielnicy),
- zagrożenia dostrzeżone przez obywateli,
- prognozy zagrożeń, również takie które mogą wystąpić w związku z organizacją różnych „imprez”.
Powyższe treści prezentowane będą zarówno w formie graficznej (mapa) jak i tekstowej, w specjalnie stworzonych zakładkach na internetowych stronach policyjnych.
W tworzeniu mapy zagrożeń niezbędna jest opinia lokalnej społeczności. Dlatego policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Turku zapraszają mieszkańców Turku i powiatu turkowskiego do udziału w konsultacjach społecznych.
W spotkaniach udział wezmą między innymi przedstawiciele Policji, służb mundurowych, administracji samorządowej, podmiotów i instytucji.
W przypadku braku możliwości skorzystania z osobistego uczestnictwa w konsultacjach wszelkie informacje, opinie, spostrzeżenia można przesyłać do Komendy Powiatowej Policji w Turku drogą mailową na adres: rzecznik@turek.policja.gov.pl.
Terminarz spotkań konsultacyjnych:
Jednostka administracyjna | Miejsce debaty | Adres | Data i godzina |
Gmina Władysławów | Urząd Gminy we Władysławowie | Władysławów ul. Rynek 43 | 12 luty 2016r godz.11.00 |
Gmina Przykona | sala Ochotniczej Straży Pożarnej | Przykona ul. Szkolna 7 | 12 luty 2016r godz.11.30 |
Miasto i Gmina Dobra | Miejski Dom Kultury | Dobra ul. Dekerta 32 | 12 luty 2016r godz.14.00 |
Gmina Turek | Urząd Gminy w Turku | Turek ul. Ogrodowa 4 | 15 luty 2016r godz.13.00 |
Gmina Brudzew | Urząd Gminy w Brudzewie | Brudzew ul. Turkowska 29 | 16 luty 2016r godz.11.00 |
Miasto i Gmina Tuliszków | Urząd Gminy w Tuliszkowie | Tuliszków Pl. Powstańców Styczniowych 1863 1 | 16 luty 2016r godz.11.00 |
Miasto Turek | Turecki Inkubator Przedsiębiorczości | Turek ul. Jedwabnicza 4 | 17 luty 2016r godz.10.00 |
Gmina Kawęczyn | Urząd Gminy w Kawęczynie | Kawęczyn 48 | 17 luty 2016r godz. 11.00 |
Urząd Gminy w Malanowie | Centrum Kultury i Sztuki | Malanów ul. Kaliska 2 | 18 luty2016r godz. 14.00 |
Miasto Turek | Sala konferencyjna KPP w Turku | ul. Legionów Polskich 3 | 23 luty2016r godz. 10.00 |
KPP w Turku
Akadiusz Wszędybył dla Turek.net.pl
Redakcja Turek.net.plFB
email: redakcja@turek.net.pl
telefon: 787 77 74 72