Wirtualna Spiżarnia - aplikacja uczniów ZST wśród 15 najlepszych w Konkursie AI4Youth,

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Turku: Miłosz Piekarski, Kacper Jaśniewicz i Jakub Grzelak, ze swoją autorską aplikacją Virtual Pantry, znaleźli się wśród 15 najlepszych projektów Ogólnopolskiego Konkursu AI4Youth, czyli „Sztuczna Inteligencja dla Młodzieży”.
W czwartek, 3 listopada, w Ministerstwie Rozwoju i Technologii w Warszawie, odbyła się gala finałowa konkursu, w której uczestniczyła reprezentacja autorów aplikacji – uczniów kształcących się w zawodzie technik informatyk ZST w Turku. Projekt chłopaków, który powstał pod kierunkiem Krystiana Motały, to aplikacja wykorzystująca sztuczną inteligencję, dzięki której skontrolujemy terminy przydatności produktów znajdujących się w naszym domu. Poprzez przypominanie o kończącym się terminie, oprogramowanie ma zapobiegać marnowaniu żywności.
Do rywalizacji w konkursie przystąpiło ponad 200 uczniów, którzy zrealizowali łącznie 88 projektów. Kapituła konkursu wskazała 30 finałowych prac. Uczniowie ZST znaleźli się wśród piętnastu najlepszych.

Anna Wiśniewska-Kocik dla Turek.net.pl
Redakcja Turek.net.plFB
email: redakcja@turek.net.pl
telefon: 787 77 74 72