sobota 19 kwietnia 2025

Alfa, Leonii, Tytusa

reklama

Lasy dla przyszłości. Wspólne sadzenie drzew w Nadleśnictwie Turek

Lasy dla przyszłości. Wspólne sadzenie drzew w Nadleśnictwie Turek - Lasy na nowe 100-lecie w Nadleśnictwie Turek
Lasy na nowe 100-lecie w Nadleśnictwie Turek 

W Nadleśnictwie Turek odbyła się wyjątkowa akcja sadzenia drzew z okazji Międzynarodowego Dnia Lasów. Pod hasłem „Lasy na nowe 100-lecie” mieszkańcy regionu, leśnicy i przedstawiciele wielu instytucji wspólnie tworzyli przyszły las.

Nadleśnictwo Turek: Bukowy las symbolem troski o przyrodę

W piątek, 28 marca 2025 roku, na terenie leśnictwa Zdrojki zasadzono setki młodych buków, które w przyszłości staną się częścią trwałego, zrównoważonego ekosystemu. W wydarzeniu wzięli udział samorządowcy, służby mundurowe, społecznicy, seniorzy, uczniowie i studenci, a także strażacy i policjanci. Wspólne działania podkreśliły, jak ważna dla różnych środowisk jest troska o przyrodę.

reklama

Akcja organizowana przez Nadleśnictwo Turek miała szczególny wymiar - nawiązywała do 100-lecia Lasów Państwowych, które każdego roku przeprowadzają na szeroką skalę zalesienia i odnowienia lasów. W 2024 roku leśnicy odnowili prawie 62,7 tys. hektarów lasów, z czego niemal 20% to odnowienia naturalne. Jak podkreślają specjaliści, nowe pokolenia drzew sadzone są znacznie wcześniej niż przewidują to ustawowe terminy, a różnorodność gatunkowa czyni lasy odporniejszymi na zmiany klimatyczne.

Wicestarosta Władysław Karski, który aktywnie uczestniczył w wydarzeniu, zwrócił uwagę na edukacyjny i międzypokoleniowy wymiar akcji. -Lasy to nasze wspólne dobro, które musimy pielęgnować i chronić. Dzisiejsza akcja to nie tylko symboliczne sadzenie drzew, ale także wyraz troski o środowisko i przyszłość naszego regionu – mówił.

Setki drzew na 100-lecie Lasów Państwowych

Organizatorzy podkreślają, że każda posadzona sadzonka to realna inwestycja w lepsze jutro - czystsze powietrze, zdrowszy klimat i większą bioróżnorodność. Dziękując uczestnikom za zaangażowanie, zapowiedzieli kolejne podobne spotkania, mające nie tylko wspierać ekologię, ale też budować lokalną wspólnotę wokół wspólnego celu.

źródło: Nadleśnictwo Turek / fot. Nadleśnictwo Turek

Redakcja Turek.net.plFB

redakcja@turek.net.pl

787 77 74 72

Dodatkowe zdjęcia do artykułu
Lasy na nowe 100-lecie w Nadleśnictwie Turek2
Lasy na nowe 100-lecie w Nadleśnictwie Turek3
Lasy na nowe 100-lecie w Nadleśnictwie Turek4
Lasy na nowe 100-lecie w Nadleśnictwie Turek5
Lasy na nowe 100-lecie w Nadleśnictwie Turek6
Lasy na nowe 100-lecie w Nadleśnictwie Turek7
Lasy na nowe 100-lecie w Nadleśnictwie Turek8
Lasy na nowe 100-lecie w Nadleśnictwie Turek9
Lasy na nowe 100-lecie w Nadleśnictwie Turek10
Lasy na nowe 100-lecie w Nadleśnictwie Turek11
Lasy na nowe 100-lecie w Nadleśnictwie Turek12
Lasy na nowe 100-lecie w Nadleśnictwie Turek13
Lasy na nowe 100-lecie w Nadleśnictwie Turek14
Lasy na nowe 100-lecie w Nadleśnictwie Turek15
Lasy na nowe 100-lecie w Nadleśnictwie Turek16
Podobne artykuły
Wizyta starostów w firmie Ambro. Powiat stawia...

Wizyta starostów w firmie Ambro. Powiat stawia na dialog z...

8 kw.
Opieka zdrowotna i społeczna tematem wizyty...

Opieka zdrowotna i społeczna tematem wizyty Wicewojewody Wielkopolskiej...

7 mrz.
82. rocznica powstania Armii Krajowej. Turek w...

82. rocznica powstania Armii Krajowej. Turek w hołdzie bohaterom

15 lt.
Jednogłośny budżet Gminy Władysławów na...

Jednogłośny budżet Gminy Władysławów na 2025 rok. Nowe drogi,...

2 st.
Dęby Miłości i nadziei na przyszłość....

Dęby Miłości i nadziei na przyszłość. Zakończono kolejny...

07-11-2024
Strażackie ćwiczenia LASY 2024 w Chrapczewie

Strażackie ćwiczenia LASY 2024 w Chrapczewie

14-05-2024

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama