sobota 05 kwietnia 2025

Ireny, Kleofasa, Wincentego

reklama

Jakie ubezpieczenie na życie wybrać?

Jakie ubezpieczenie na życie wybrać?
 

W dzisiejszym materiale przyglądamy się tematowi ubezpieczenia na życie które staje się w ostatnim okresie coraz bardziej popularnie zarówno wśród młodych jak i starszych osób. Powiemy sobie dziś w skrócie czym jest taka polisa jakie ma wady, zalety, jakie są jej koszty i przede wszystkim czy kierować się przy wyborze odpowiedniej dla siebie oferty.

Czym jest ubezpieczenie na życie?

Ubezpieczenie na życie ma funkcję ochrony osoby ubezpieczonej oraz jej bliskich. W swoich podstawowych założeniach chroni ona na wypadek śmierci ubezpieczonego, ale może także dotyczyć sytuacji w której to zdrowie osoby posiadającej polisę jest zagrożone, jak np. pobyt w szpitalu, choroba, brak zdolności do wykonywania pracy etc.

reklama

Polisa taka zawierana jest najczęściej na określony okres czasu, przy czy może to być 10 lub 20 lat, a w niektórych przypadkach nawet dożywotnio. To od czego będzie chronić Ciebie taka polisa zależy od wybranych warunków i zakresu jej działania. Wszystkie te kwestie ustalane są podczas sporządzania umowy. Dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest także ilość dostępnych opcji, w tym polisa rodzinna, małżeńska, grupowa, oszczędnościowa i wiele innych, które są zależne od firmy ubezpieczeniowej, w której zgłosisz się po ofertę.

Jakie są koszty polisy ubezpieczeniowej (polisy na życie)?

Bardzo mocno uśredniając tą kwestie możemy koszt polisy sprowadzić do około 50-400 PLN miesięcznie. Wszystko to zależne jest, tak jak już wspomnieliśmy od rodzaju ubezpieczenia, warunków umowy, od indywidualnej sytuacji rodzinnej ubezpieczonego, od wieku, stanu zdrowia, rodzaju wykonywanej pracy, stylu życia, historii zdrowotnej. 

Niestety im starszą osobą jesteś tym wyższe mogą być koszty składki, co jest adekwatne do ryzyk jakie niesie za sobą sytuacja zdrowotna. Tak samo jest w przypadku jeśli chcesz ubezpieczyć się od chorób, wypadków, poważnych problemów zdrowotnych, niemożliwości wykonywania zawodu etc. Jeśli chodzi o samą polisę na życie, na podstawie której będzie wypłacone odszkodowanie dla Twoich bliskich w razie Twojej śmierci jej koszty będą z pewnością najniższe. 

Co ważne pierwszą polisę na życie w większości przypadków możesz nabyć jedynie do pewnego wieku, który określa firma ubezpieczeniowa, często jest to 65/70 lat. Inaczej będzie działać to w przypadku ciągłości umowy, gdy zakupisz polisę w wieku 60 lat możesz kontynuować jej opłacanie lub przedłużać umową po upływie tych kilku lat. 

reklama

Po więcej informacji z zakresu ubezpieczeń, finansów osobistych, kredytów, nieruchomości czy inwestycji sięgaj na FXMAG, - https://www.fxmag.pl/finanse-osobiste/ubezpieczenia-i-odszkodowania, gdzie codziennie dzielimy się z Wami przydatnymi i intrygującymi wiadomościami ze świata finansów, ekonomii i gospodarki!

Jak wybrać ubezpieczenie na życie?

Z racji że jest to całkowicie dobrowolne działanie, na którego opłacenie decydujesz z jakichś powodów, które mogą być indywidualna najprawdopodobniej możesz sobie pozwolić finansowo na dodatkowe koszty miesięczne. Jest to zatem aspekt, w kwestii którego nie warto sugerować się ceną, by zminimalizować koszty. 

Warto zwrócić uwagę na sumę ubezpieczeniową, która niestety im będzie wyższa może wpływać na wysokość składki. Wybierz zaufanego i godnego polecenia ubezpieczyciela, który działa na rynku i cieszy się zaufaniem klientów. W końcu jest to najczęściej inwestycja długoletnia, nie możemy pozwolić sobie na upadłość firmy, czy ryzyko braku wypłaty środków czy otrzymania wsparcia. 

Dobierz warunki odpowiednio do swojego stanu zdrowia, wieku i statusu. 

Określ okres ochrony i dopasuje warunki polisy do Twoich wymagań i oczekiwań na wypadek losowych i niespodziewanych sytuacji. 

Rozważ także, to czy po upływie kilku lub nawet kilkunastu lat wciąż będziesz zdolny opłacać składkę w takiej wysokości jaką ustalasz teraz. Zmiana pracy, redukcja zarobków, utrata stałego dochodu, jego pomniejszenie czy przejście na emeryturę nie powinny powodować ograniczeń w kwestii ponoszenia kosztu miesięcznego w takiej wysokości to jak ustalasz początkowo.

źródło: materiał prasowy nadesłany / sponsorowany

Redakcja Turek.net.plFB

redakcja@turek.net.pl

787 77 74 72

Podobne artykuły
Szkoda parkingowa a OC/AC – kto pokryje...

Szkoda parkingowa a OC/AC – kto pokryje koszty naprawy?

25 mrz.
Co zapewnia podstawowe ubezpieczenie pojazdu OC?

Co zapewnia podstawowe ubezpieczenie pojazdu OC?

21 lt.
Czy rozliczenie PIT może być wygodne i...

Czy rozliczenie PIT może być wygodne i przyjemne?

24 st.
Ubezpieczenie na narty – przegląd ofert z Mubi

Ubezpieczenie na narty – przegląd ofert z Mubi

8 st.
Fałszywa pracownica banku wyłudziła 36...

Fałszywa pracownica banku wyłudziła 36 tysięcy zł od naiwnego...

25-10-2024
Listy do redakcji: Tur, Tur, Tur Turek....

Listy do redakcji: Tur, Tur, Tur Turek. Konstruktywne spotkanie u...

18-10-2024

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama