sobota 21 września 2024

Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Sukces zawodników UKS Skoczek. Trzy medale na Ogólnopolskich Igrzyskach LZS w Spale - Trzy medale dla UKS Skoczek w Spale
Trzy medale dla UKS Skoczek w Spale

Zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Skoczek z Władysławowa zdobyli dwa złote i jeden srebrny medal na XXVII Ogólnopolskich Igrzyskach LZS w Spale które odbywały się w miniony weekend w Spale.

Patrycja Berlińska, mimo drobnego błędu na siódmym płotku, który wyeliminował ją z walki o finał A, w finale B biegu na 80 metrów przez płotki dwukrotnie poprawiła swój rekord życiowy, osiągając czas 12,67 sekundy. Dzięki temu wynikowi Patrycja zakwalifikowała się do Mistrzostw Polski Młodzików. Kamil Kmieć, startując w finale biegu na 100 metrów młodzików, zdobył srebrny medal, poprawiając swój rekord życiowy na 11,32 sekundy, co daje mu czwarty wynik w Polsce.

Wieczorne konkurencje przyniosły kolejne triumfy. Franciszek Grzymski, po zaciętej rywalizacji z zawodnikiem z Włocławka, zdobył złoty medal w biegu na 1000 metrów z przeszkodami w kategorii U16. Chwilę później, Mateusz Nijakowski, junior młodszy, zwyciężył na dystansie 2000 metrów z przeszkodami, pokonując uporczywego rywala z klubu Czapla Białe Błota.

Zawodnicy UKS Skoczek opuszczają Spałę z poczuciem dumy i satysfakcji, wiedząc, że ich osiągnięcia wyróżniły gminę Władysławów na tle ogólnopolskiej rywalizacji.

źródło: UKS ,,Skoczek” Władysławów