sobota 21 września 2024

Darii, Mateusza, Wawrzyńca

UKS Sprinter Słodków z sukcesami na Międzywojewódzkich Mistrzostwach U16

UKS Sprinter Słodków z sukcesami na Międzywojewódzkich Mistrzostwach U16 - UKS Sprinter Słodków podsumowuje sezon / fot. UKS Sprinter Słodków
UKS Sprinter Słodków podsumowuje sezon / fot. UKS Sprinter Słodków

Zawodnicy UKS Sprinter Słodków zakończyli sezon letnich startów na bieżni, uczestnicząc w Międzywojewódzkich Mistrzostwach U16, które odbyły się w Poznaniu. W rywalizacji młodzików klub zdobył cenne punkty, a Martyna Pietrzak wywalczyła brązowy medal w pchnięciu kulą, ustanawiając swój nowy rekord życiowy.

Podczas mistrzostw młodzików Martyna Pietrzak, pchając kulę na odległość 9,58 metra, zdobyła trzecie miejsce i sprawiła ogromną niespodziankę. Jej występ to nie tylko medal, ale także nowy rekord życiowy. Znakomity występ miała również reszta zawodników UKS Sprinter. Seweryn Ogrodowczyk zajął szóste miejsce w wieloskoku, uzyskując wynik 10,87 metra, także poprawiając swój osobisty rekord. Klaudia Olejnik zakończyła z wynikiem 9,16 metra w wieloskoku, natomiast Martyna Jena pokonała dystans 100 metrów w czasie 13,68 sekundy. Amelia Ignaczak na 1000 metrów uzyskała czas 3:37.15.

Udane zakończenie sezonu UKS Sprinter Słodków

Zakończenie sezonu letnich startów na bieżni przyniosło UKS Sprinter Słodków łącznie 12 punktów w Ogólnopolskim Współzawodnictwie Sportowym Dzieci i Młodzieży. Wyniki z Międzywojewódzkich Mistrzostw U16 dołożyły dodatkowe 5 punktów do dorobku klubu.

źródło: UKS Sprinter Słodków